Dermatologia

Łuszczyca - jak leczyć ?

Łuszczyca jest przewlekłą chorobą skóry o nie poznanej do końca przyczynie. Ze względu na przewlekły charakter choroby, celem leczenia jest doprowadzenie do "uśpienia" (tzw. remisji) objawów skórnych. Aby to osiągnąć niezbędne jest indywidualne dobranie leczenia. W leczeniu stosuje się leczenie zewnętrzne (maści , kremy itp.) , leczenie światłem (fototerapię) , leki działające ogólnie (doustne lub w formie zastrzyków). W SaskaSkin dobieramy terapię dla każdego pacjenta z łuszczycą. Na miejscu pacjenci mogą skorzystać z naświetlań lampą PUVA i UVB 311nm.

Trądzik - choroba, którą każdy zna.

Trądzik to choroba, która dotyczy w pewnym okresie życia prawie każdego z nas. Powszechnie postrzegany jest jako choroba występująca w okresie dojrzewania (tzw. trądzik młodzieńczy). Jednak coraz częściej dotyczy również osób dorosłych. Powodem trądziku jest nadmierne rogowacenie ujść mieszków włosowych i nadmierna produkcja łoju. Na tym tle dochodzi do nadkażeń bakteryjnych. W zależności od stanu zaawansowania wymaga różnej terapii. Zazwyczaj rozpoczyna się od środków miejscowo działających, w cięższych postaciach należy sięgać po leki doustne. W SaskaSkin leczymy każdą postać trądzika – także z użyciem izotretynoiny. Leki dostosowujemy do potrzeb pacjenta. Po wyleczeniu zmian trądzikowych niekiedy pozostają ślady w postaci przebarwień i blizenek. Możemy wtedy wykonać zabiegi je usuwające: peelingi, laser, dermapen, radiofrekwencję.

Utrata włosów - to nie tylko problem mężczyzn

Utrata włosów to powszechnie spotykany problem mężczyzn w "pewnym wieku.", ale ten wiek jest coraz młodszy. Jest to tzw łysienie androgenne. Również kobiety mogą mieć ten typ łysienia. Inne przyczyny wypadania włosów to np. choroby tarczycy, stresy, niedobory witaminowe i pierwiastkowe oraz choroby autoimmunologiczne.. W SaskaSkin Centrum Zdrowej Skóry stawiamy diagnozę- wiemy z jakim łysieniem mamy do czynienia- i zalecamy odpowiednie leczenie. Stosujemy leki zewnetrzne, doustne, mezoterapie i naświetlania.

Atopowe zapalenie skóry , czyli AZS

Choroba przewlekła, która bardzo wpływa na jakość życia u dzieci i dorosłych.. Uporczywy świąd, sucha skóra, drapanie, nieprzespane noce. Jak dotychczas leczona tylko objawowo. W leczeniu dążymy do maksymalnego wyciszenia zmian na skórze. W SaskaSkin stosujemy w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta leki zewnętrze, leki doustne- np. cyklosporynę oraz naświetlania UVB 311 nm i UVA.

Bielactwo - leczenie światłem

Białe plamy na skórze nie wyglądają atrakcyjnie. Ale nie tylko o estetykę w bielactwie chodzi. Jest to autoimmunologiczna choroba skóry, czasami towarzysząca innym chorobom. W SaskaSkin zajmujemy się diagnostyką i leczeniem bielactwa. Jeżeli jest to konieczne, pogłębiamy diagnostykę w kierunku wykrycia chorób towarzyszących. W leczeniu główna role odgrywa naświetlanie - fototerpia UVB 311nm.

Kurzajki - jak się ich pozbyć

Kurzajki,a właściwie brodawki wirusowe, to powszechna przypadłość małych i dużych. Najczęściej pojawiają się na stopach i dłoniach, bo zakażenie następuje przez dotyk. Znane są tzw. domowe sposoby usuwania kurzajek, jednak mają ograniczoną skuteczność. Ze względu na tendencje kurzajek do nawracania wskazane jest profesjonalne leczenie zabiegowe w gabinecie dermatologa . W SaskaSkin w leczeniu kurzajek stosujemy kriochirurgię (czyli wymrażanie) , a także łyżeczkowanie i leczenie laserowe.

Nadpotliwość - czy coś poza stosowaniem antyperspiantu?

Pocenie to fizjologiczny proces odpowiedzialny za utrzymanie równowagi cieplej organizmu, ale nadmierne pocenie w pewnych okolicach, takich jak pachy, dłonie czy stopy daje bardzo duży dyskonfort i nierzadko ogranicza funkcje społeczne. W przypadkach gdy nie działają antyperpiranty i leki na receptę- zewnętrzne i doustne, możemy zastosować zabieg z toksyna botulinową.

Choroby przenoszone drogą płciową (chociaż nie tylko)

Często słyszymy na wizycie od pacjenta, ze ma wstydliwy problem;-) Dla nas w SaskaSkin nie ma wstydliwych problemów. Choroby dotyczące miejsc intymnych też są do rozwiązania. Choroby dotyczące narządów płciowych nie zawsze sa przenoszone drogą kontaktów seksualnych. Niektóre choroby leczymy farmakologicznie, inne zabiegami - mrozimy, łyżeczkujemy, wypalamy.

Narośla na skórze - tzw. "brodawczaki", włokniaki.

W miejscach drażnionych (i wraz z upływem lat), na skórze pojawiają się wypustki, które nie wyglądają estetycznie. Często też przeszkadzają i są podrażniane. Większość z tych zmian ma charakter łagodny i może być usunięta niechirurgicznie. Zabieg wykonuje lekarz, gdyż musi on najpierw ocenić i zakwalifikować zmiany do usunięcia. Mamy do dyspozycji metodę elektrokoagulacji, lasery i zamrażanie.

Nadmierne owłosienie

Pewne choroby ogólnoustrojowe prowadzą do powstania nadmiernego owłosienia. Zespół androgenny wywołuje hirsutyzm. Kobiety mają wtedy owłosienie w miejscach typowych dla mężczyzn. Przy leczeniu chorób niektórymi lekami- np. sterydami, cyklosporyną, również może pojawić się patologiczne owłosienie. Gdy mamy zdiagnozowana przyczynę patologicznego owłosienia i brak p/wskazań do zabiegów możemy likwidować nadmierne owłosienie stosując zabiegi epilacji laserowej.

Opinie naszych pacjentów

Pani doktor jest niezwykle symapatyczna i profesjonalna. Widać, że zna się na swoim zawodzie i ma duże doświadczenie w leczeniu trądziku. W ciągu nieco ponad pół roku wyleczyła całkowicie mój dość uporczywy trądzik, z którym zmagalam się zarówno w wieku młodzieńczym, jak i już po 20-stce.

nicola22ize Opinia z portalu Znany Lekarz

Wszystko wytłumaczone jak powinno się wytłumaczyć laikowi. Bardzo dokładnie przeprowadzony wywiad. Profesjonalnie został wykonany zabieg oraz przedstawiony mi dalszy sposób leczenia. Pani Doktor bardzo cierpliwa i bardzo dociekliwa, co sobie cenię. Z pełnym przekonanie polecam!

marek Opinia z portalu Znany Lekarz

Widać doświadczenie zawodowe , diagnoza postawiona błyskawicznie , objaśniona przyczyna i przebieg choroby- od wizyty minęło kilka dni , choroba przeminęła - diagnoza się sprawdziła polecam ;)

Karolina S. Opinia z portalu Znany Lekarz

Copyright © 2017 Saska Skin ul. Meksykańska 8 lok. 1 (W-wa, Saska Kępa) +48 781 00 60 70 +48 22 400 60 70

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.